velkoobchod vrsinsky

Velkoobchod Vršinský

zásilkový velkoobchod

Založeno roku 1988

O společnosti Vršínský - Pumpy, ventily, topení

O SPOLEČNOSTI:

Firma byla založena 1. 7. 1988 majitelem Jiřím Vršinským a její hlavní podnikatelskou činností bylo dodávání materiálu včetně instalací topení, vodovodů a opravy plynospotřebičů. V dalších letech 1989 až 1991 majitel firmy zajišťoval dodávky materiálu na stavební zakázky ve spolupráci s 13 montážními subjekty a tím se firma dostala na přední místa odborných firem v regionu Prahy a blízkého okolí. Svou činností v těchto letech byly prováděny rekonstrukce rodinných domů, průmyslových provozoven i servis a opravy v bytovém fondu. 

V roce 1992 po ukončení výroby armaturky Myjava se na českém trhu  projevil zásadní nedostatek instalatérského materiálu. V té době majitele firmy oslovili výrobci instalatérského zboží ze zahraničí, zda by byl ochoten zajišťovat dovoz chybějících výrobků na český trh. Po průzkumu trhu se pan Vršinský rozhodl, že svou dodavatelsko-montážní činnost rozšíří ještě o kamenný obchod. Svou obchodní činnost úspěšně rozšířil v průběhu roku 1992 se sídlem v Praze 10 - Strašnicích.

V dalších letech 1993 - 1998 se firma s pěti zaměstnanci stává zástupcem výrobců pro Českou republiku a to s dodavateli z Itálie, Německa a Španělska a po znovuzavedení výroby v dalších letech i zástupcem firmy Slovarm a.s. bývalé armaturky Myjava. Od roku 1995 se stává firma členem asociace odborných velkoobchodů a až do roku 2008 vystavuje své produkty na prestižním veletrhu Aquatherm v Praze.

V dalším období, v letech 1999 až 2001 sice firma pociťuje tlak ze strany dodavatelů čínských výrobků, ale vzhledem ke své pozici na trhu a s téměř osmisty fungujícími a spokojenými odběrateli po celé republice snadno tento problém překonává. V tomto období  firma vyváží své výrobky do Ruska, Běloruska a Moldavska včetně zajištění všech potřebných certifikátů pro země SNS a tím eliminuje pokles poptávky výrobků na českém trhu.

V roce 2002 majitel kupuje od firmy Termosanitária s.r.o. stroje na výrobu sanitárních sifonů a flexi hadiček opletených kovem. Od té doby pracuje ve firmě 17 zaměstnanců a obchodní činnost se rozšířila i o výrobu. Firma svou podnikatelskou činnost vykonává ve vlastních prostorách o rozměrech 3 000m2 s kapacitou uložení 2 500 Europalet a 3000m2 manipulační a parkovací plochy. Další zajímavá skutečnost v podnikání firmy nastává o rozšíření exportní činnosti díky výrobě do dalších zemí. Největším odběratelem firmy je v těchto letech Itálie a tudíž vzájemný obchod se stává zajímavý z důvodu vyrovnání rizika kurzových ztrát. Bohužel povodeň v srpnu 2002 odstavuje činnost firmy svou 5m hladinou vody na dlouhé tři měsíce mimo provoz. Tato situace bohužel negativně poznamenala jak obchodní, tak i výrobní činnost.

V letech 2003 až 2006 si firma díky své tradici a svému kladnému přístupu k zákazníkům zajišťuje další skvělé obchodní aktivity. Na podzim v roce 2006 mění Jiří Vršinský jako fyzická osoba podnikatel prodejem části podniku svou činnost. Novou společností pro obchod se stává právnická firma Velkoobchod Vršinský s.r.o. a Jiří Vršinský se ve firmě vykonává funkci jednatele a je 100% vlastníkem bez cizího kapitálu.

Rok 2007 a 2008 je pro firmu zajímavý vzhledem k obrovskému stavebnímu boomu. Majitel firmy dále společně s výrobci vyvíjí zlepšovací nápady a jeho podnikatelské aktivity se z části mění. Snižuje se  export do východních zemí i do zemí EU a podnikání se zaměřuje na výrobky, které se používají na získávání energie ze slunce a v průmyslovém odvětví. Ve firmě v té době pracuje 10 zaměstnanců a výroba sifonů se stává doplňkovým produktem firmy. Výroba hadic pokračuje v produkci cca 50 000 ks za rok. V tomto období vyváží  firma své zboží pouze do Itálie, Německa, Polska, Makedonie a Slovenska.

V roce 2009 označovaném jako "rok krize" firma díky svému přístupu k zákazníkům a dodávkou speciálních produktů žádnou krizi nepociťuje. Spíše se projevuje na trhu nedostatek financí a s tím opožděné úhrady za dodané zboží. Firma v následujících letech bude dále rozšiřovat své nabídky sortimentu o řadu zajímavých produktů, o kterých budete včas informováni na našich webových stránkách.

V letech 2010 a 2011 se bohužel trend ve stavebnictví ubírá směrem na jih. Velké developerské projekty se dokončují, a na závěr roku 2011 řada lídrů z oboru voda, topení, plyn nemá splněny cíle, které si na začátku roku naplánovaly.Společnost Velkoobchod Vršinský s.r.o. však dle svého zaběhlého trendu přináší na trh řadu dalších zajímavých výrobků. Jedná se zejména o převratnou novinku "Baterie s přímým ohřevem vody" a další zajímavé výrobky, které firmě udržují zisky ve vzestupném směru. Firma svým pozitivním přístupem k zákazníkům a zejména maximálním uspokojováním objednávek odběratelů získává i v době krize ve stavebnictví vzestupný trend prodeje. Po třech letech společnost opět vystavuje své novinky na prestižním veletrhu Aquatherm 2011 v Praze. Díky prezentaci na veletrhu získává mnoho nových spokojených zákazníků. Výše zisků má vzestupný trend a ten trvá i v roce 2014.

 

POPIS ČINNOSTI:

výroba sifonů, flexi hadic, prodej armatur - voda - topení - plyn, solární výrobky, export, import


PRODEJNÍ SKLAD:

Mezi Vodami 1955/19, v areálu Elektropřístroje, 143 00 Praha 4 - Modřany


Po - Čt: 8:00 - 16:30 hod. : 8:00 - 16:00 hod.

 

Tel./fax: 241 770 550, 241 770 555, 244 401 466, 244 401 468
Fax: 244 401 467

SKYPE: Velkoobchod Vrsinsky s.r.o.

E-MAIL: info@vrsinsky.cz

OBCHODNÍ PODMÍNKY:

Platba v hotovosti, na dobírku, předem nebo na fakturu.

CENÍK:

Uvedené ceny jsou bez DPH, obchodním firmám poskytujeme slevy mimo NETTO cen! Dále poskytujeme ceny množstevní a ceny smluvní.


DODACÍ PODMÍNKY:

Zboží dodáváme neprodleně. Není-li na skladě, max. do 20 pracovních dnů. Dle objemu zasíláme poštou nebo autodopravou.


DOPRAVA ZDARMA:

Doprava je při odběru nad 5000,- Kč bez DPH po celé republice ZDARMA. Pouze u zásilek větších rozměrů a expresního dodání účtujeme dopravné dle hmotnosti zásilky a dopravních dispozic.